Het lang verwachte zoldergevecht...
Gisteravond was het dan zover: Roelf Slumans (
zoldercast) zoldergevecht.
Mijn schrijfsels over podcasting blijken (te) veel te hebben losgemaakt in podcastend Nederland en daarom organiseerde Roelf een heuse forumdiscussie (met dank aan Skype.com). Aan de virtuele tafel tegenover mij voorzitter Roelf, Bern van
De Pod Op, Richard van
Sloeriesource en Bernard van
podcastinfo.nl.
Het werd een interessante discussie waarbij een goede verstaander kan concluderen dat de meningen eigenlijk helemaal niet zo ver uit elkaar liggen. Natuurlijk was er forse kritiek op mijn opmerkingen én de toon van mijn artikel en daar is niets mis mee. Het is aan mij om mijn ongezouten mening op papier te zetten en het is aan de lezer om zich daar over op te winden. Ik voel me niet verantwoordelijk voor de hart- en vaatziekten, depressies, stress en andere fysieke en/of mentale problemen die voortvloeien uit het lezen van mijn teksten.
Heb ik dan niets te zeuren over de discussie? Oh jawel... Het is volgens mij jammer dat de discussie over de woordkeus en toon de inhoudelijke discussie over het fenomeen podcasting te zeer overvleugelde. Door steeds maar terug te grijpen op het artikel kwam een gedegen inhoudelijke discussie helaas niet echt van de grond.
En verder zou er zeker meer diepgang in het gesprek zijn geweest als ik in plaats van met vier één of twee tegenstanders tegenover mij had gehad. Nu moest iedere keer het rondje afgemaakt worden en was het veel minder makkelijk om snel en ad rem op opmerkingen te reageren. Dat geldt niet alleen voor mij, maar ook voor de opponenten aan tafel.
De ruwe opname duurt ongeveer een uur. Ik begrijp dat Roelf die gaat terugbrengen tot ongeveer een kwartier voor zijn programma, dat zondag online komt. Gelukkig komt de volledige opname na Zoldercast #3 ook online. Die zal ergens volgende week te vinden zijn op
Trade Secrets Nederland.
Allemaal luisteren dus...
Ook over dit onderwerp:
- Podcasting. Nieuwe toepassing van het Internet
- Podcasting deeltje 2. Het vervolg
- Podcasting deeltje 4. Keek op een bewogen week.
- Podcasting een jaar later. Optimisme verdampt.